Stowarzyszenie Promyk Iława

Stowarzyszenie Na Rzecz Osób Niepełnospawnych Powiatu Iławskiego Promyk

KLUB AKTYWNOŚCI

Klub stanowi jeden z elementów sieci oparcia społecznego, dla osób z zaburzeniami psychicznymi, rozwijanej przez Powiatowy Środowiskowy Dom Samopomocy w Iławie i Stowarzyszenie Na Rzecz Osób Niepełnosprawnych Powiatu Iławskiego "PROMYK" w ramach grupy samopomocowej.

 

Wspieramy Klub Aktywności- licytacje

(wejdź w powyższy link i zostań członkiem grupy)

 

Bycie osobą starszą, niepełnosprawną nie znaczy bezużyteczną!!

Wszystkie przedmioty wystawiane na Naszej grupie, to coś więcej niż tylko kawałek przedmiotu ozdobionego farbą lub innym materiałem. Robione są i ozdabiane ręcznie w różnych technikach, a ich ograniczeniem jest jedynie wyobraźnia. Istnieje tylko jeden egzemplarz wykonanego produktu, który nie sposób jest powtórzyć!
W stworzenie każdego przedmiotu wkładamy ogrom serca, które w żaden sposób nie można wycenić. Tworzymy z zamiłowania do piękna oraz bycia użytecznym, bo przecież z wiekiem czy chorobą nie staliśmy się bezużyteczni!!
Nasze rękodzieła to to dla Ciebie nie tylko możliwość zostania szczęśliwym posiadaczem jedynego w swoim rodzaju przedmiotu, ale także pomysł na niezapomniany prezent dla bliskiej osoby. Nasza grupa, podobnie jak Klub Aktywności to miejsce spotkań dla osób, które nie potrafią i nie chcą żyć szaro i ponuro. Tutaj samotność i chorobę zastępujemy przebywaniem z innymi, wzajemną pomocą oraz kreatywnością, którą widać w każdym tworzonym przedmiocie.
Licytując, pomagasz Nam walczyć z samotnością, chorobą. Ponadto dajesz Nam wsparcie, które tak bardzo potrzebne jest każdemu człowiekowi, a szczególnie borykającemu się z ciężarem choroby czy problemami podeszłego wieku , pamiętając że:„ Każdy powinien mieć kogoś, z kim mógłby szczerze pomówić, bo choćby człowiek był nie wiadomo jak dzielny, czasami czuje się bardzo samotny”- Ernest Hemingway.

 

Nie zamykaj się w samotności, masz Klub Aktywności !!

 

Powiatowy Środowiskowy Dom Samopomocy w Iławie i Stowarzyszenie Na Rzecz Osób Niepełnosprawnych Powiatu Iławskiego „ PROMYK”

ZAPRASZAJĄ

w każdy wtorek, środę i czwartek w godz. 15.30- 18.00

osoby z zaburzeniami psychicznymi (w trakcie lub po przebytym leczeniu psychiatrycznym) ich rodziny, przyjaciół i opiekunów oraz inne osoby poszukujące wsparcia terapeutycznego i kontaktów społecznych z osobami o podobnych problemach.

Oferta: Aktywność ruchowa, kawiarnia (kawa i herbata gratis), gry planszowe, muzykoterapia, arteterapia, możliwość rozmowy z terapeutą i wstępnej porady terapeutycznej.

Uczestnictwo jest bezpłatne.

Główne cele: rehabilitacja społeczna, profilaktyka, integracja, informacja o dostępnych formach wsparcia i rehabilitacji, rozwijanie samopomocy.

Lokalizacja: Budynek Ośrodka Wsparcia Stowarzyszenia „ PROMYK” przy ul. 1 Maja 6C w Iławie, (za Powiatowym Centrum Kształcenia Praktycznego w Iławie).

Kontakt:
Krystyna Szafryna- Żęgota

Powiatowy Środowiskowy Dom Samopomocy w Iławie
14- 200 Iława, ul. Wyszyńskiego 2A
Tel. 89 648 39 43
psds@psdsilawa.pl